Politechnika Łódzka z wizytą w I LO – wykład z fizyki

„Fizyka Jądrowa – Energetyka Jądrowa” to tytuł wykładu Pana dra Rafała Ledziona z Politechniki Łódzkiej dla uczniów z klasy 2a i 2b zainteresowanych fizyką na poziomie rozszerzonym, który odbył się w poniedziałek 30 maja 2016 r. w pracowni fizycznej w Naszej  Szkole.

Pan dr Rafał Ledzion jest nauczycielem akademickim i pracuje w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej. Prelegent przedstawił zagadnienia źródeł promieniowania jądrowego i dawek od tych źródeł, rozwiewając przy tym wiele mitów i uprzedzeń. Omówił tendencje we współczesnej energetyce światowej, pespektywy rozwoju energetyki atomowej w Polsce, Europie i na świecie. Pan doktor Rafał Ledzion dokładnie zaprezentował zabezpieczenia współczesnych elektrowni jądrowych i rachunek ekonomiczny dotyczący opłacalności ich budowy. Gromkie barwa na zakończenie prezentacji potwierdziły, że wykład podobał się naszym uczniom.