Wycieczka do Zakopanego – udział w rozgrywkach finałowych Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

W dniach 28 – 30 maja br. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. W. Zamoyskiego w Zakopanem miał miejsce finał VIII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. 4 najlepszych uczniów powiatu łowickiego wyłonionych w rozgrywkach międzyszkolnych uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego pod opieką nauczycielki matematyki pani Agnieszki Osiołkowskiej.

Uczniowie szkół czterech partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego, wyłonieni wcześniej w eliminacjach powiatowych rywalizowali w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

Uczniowie pierwszego dnia zwiedzili słynną ulicę Zakopanego – Krupówki, a także Skocznię Narciarską, wieczorem skorzystali z dobrodziejstw Zakopiańskiego Aquaparku.

Następnego dnia po matematycznych zmaganiach uczestnicy konkursu i opiekunowie poszli na górską wycieczkę.  Kolejką górską dotarli na Kasprowy Wierch, po czym zeszli Doliną Gąsiennicową. Wycieczce przewodniczył Starosta Tatrzański Piotr Bąk. Wieczorem odbyło się także spotkanie młodzieży, uroczysta kolacja góralska, podczas której uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem- wychowankowie Pani Katarzyny Chowaniec – Trebunii – zaprezentowali swoim kolegom folklor i tradycje regionalne Podhala. Drużyna naszego powiatu w składzie: Michalina Wielemborek, Hubert Kępka, Szymon Gajewski i Piotr Workowski – uczeń ZSP nr 4 bardzo chętnie integrowali się z młodzieżą z innych powiatów.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycielek matematyki szkół z poszczególnych powiatów.

Uczniowie naszego powiatu zajęli 4 miejsce, jednak różnice punktowe pomiędzy 2, a 4 miejscem były bardzo niewielkie. Zdecydowanie wygrał jednak powiat Świdnicki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i dalszej zabawy z matematyką.