Wycieczka do Sejmu

Dziś, uczniowie z klas IID, IIID oraz części klasy ID,  pod opieką pań: Wioletty Pokory, Joanny Sałudy i Pauliny Szymkowicz miło spędzili czas w stolicy Polski.

Dzień był pełen emocji, począwszy od zaskakującej aury, po rywalizację w kręgielni. A skoro wyjazd miał być edukacyjno – integrujący, nie zabrakło ani nauki, ani zabawy.

Wycieczka rozpoczęła się wizytą w jednej z najważniejszych instytucji naszego państwa – czyli w Sejmie RP, gdzie mogliśmy zobaczyć Salę Posiedzeń Sejmu i kuluary. Młodzież dowiedziała się o funkcjonowaniu powyższej instytucji, poznała obowiązki Straży Marszałkowskiej. Na korytarzach sejmowych widać już świąteczną atmosferę.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odświeżyliśmy wiedzę dotyczącą historii powstania, losów powstańców, roli Szarych Szeregów.  „Przedzieraliśmy”  się zrekonstruowanymi kanałami, wreszcie obejrzeliśmy film pt. „Miasto ruin”.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu był TB Bowling&Clube, w którym nasi uczniowie sprawdzili swoje umiejętności podczas gry w kręgle oraz w  bilardzie.  Nie zabrakło również czasu na uzupełnienie zgubionych kalorii, co też uczyniliśmy korzystając z klubowego menu.

W godzinach popołudniowych wróciliśmy do Łowicza, gdzie przed budynkiem naszego LO zakończyliśmy naszą eskapadę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.