Wycieczka do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej

W dniu 16 stycznia 2012 roku uczniowie klasy 3e oraz członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej działającego w naszej szkole wzięli udział w interesującym wyjeździe.

Młodzież miała okazję zwiedzić budynki Sejmu i Senatu, przejść się znanymi z telewizji korytarzami, posłuchać wykładu przewodniczki na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz zasad funkcjonowania obu izb ustawodawczych. Uczniowie zostali wprowadzeni na galerię, skąd mogli poobserwować salę obrad Sejmu, przeszli pod tablicę upamiętniającą posłów, którzy zginęli podczas II wojny światowej i w katastrofie smoleńskiej, obejrzeli salę posiedzeń Senatu, hall główny.
Zwiedzający mieli też okazję spotkać kilku znanych polityków: panią Marszałek Sejmu Ewę Kopacz, która zgodziła się na wspólne zdjęcie oraz na krótką rozmowę, a także Grzegorza Napieralskiego i Ryszarda Kalisza.
Opiekunami wycieczki byli: p. Joanna Skoneczna-Sałuda, p. Ewelina Kapusta i p. Paweł Salamondra.