Wojtek Stawicki z klasy 4b w etapie okręgowym Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Wojciech Stawicki, uczeń klasy 4B I LO w dniu 13 stycznia 2024 reprezentował szkołę jako półfinalista Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Zawody odbyły się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Etap okręgowy poprzedzony był zawodami szkolnymi, w których Wojtek zdobył wysoki wynik, pozwalający uzyskać awans do kolejnego okręgowego etapu  olimpiady.

Czym jest lingwistyka matematyczna ?- Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez.

Sukces Wojtka jest tym większy, że Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jednym z konkursów punktowanym w Rankingu Perspektyw oraz może ona zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na niektóre wyższe uczelnie.

Wojtek jest szczególnie uzdolniony z przedmiotów ścisłych, interesuje się informatyką, matematyką i fizyką,  jest pasjonatem różnych rozgrywek logicznych.

Gratulujemy sukcesu oraz z niecierpliwością czekamy na wynik etapu okręgowego.