Wielki sukces w IV Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej!

Nasi uczniowie śpiewający po niemiecku wrócili niezwykle dumni

Marcelina Olak z klasy 2d wygrała IV Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej, który odbył się dnia 14 listopada 2014 roku w Szkole Europejskiej w Łodzi!

Nasza uczennica zrobiła ogromne wrażenie na jurorach, którymi byli zawodowi muzycy oceniający występ od strony artystycznej oraz nauczyciele germaniści, zwracający uwagę na poprawność fonetyczną uczestników konkursu. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono wyjątkową dojrzałość muzyczną, piękną barwę głosu Marceliny i jej bardzo dobre przygotowanie językowe. Ponieważ był to już drugi sukces Marceliny w tym konkursie, uczennica została poproszona o przygotowanie minirecitalu na przyszłoroczną edycję. Jest to wyjątkowe docenienie naszej wokalistki. Należy dodać, że Marcelina zaśpiewała piosenkę Christiny Stürmer „Ich lebe”, a towarzyszył jej na gitarze Kacper Płacheta z klasy 2a.

niem 1 niem 2

To nie koniec dobrych wiadomości! Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobył zespół wokalno-instrumentalny „Die Gewinner: składający się z uczennic klas drugich. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę ”Ich bin ich” z repertuaru zespołu „Glasperlenspiel”. Ich wykonanie również bardzo się podobało, jurorzy docenili wkład pracy w przygotowanie występu. Także zespół „Die Gewinner” nie był debiutantem w konkursie, w ubiegłym roku dziewczyny zajęły II miejsce.

Nasza nadzieja na przyszłość to trzecia uczestniczka z naszej szkoły – Kinga Gajda z klasy 1b, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Louise” zespołu Eisblume, akompaniował jej Jakub Krysicki z klasy 3b. Będziemy za nią trzymać kciuki w przyszłym roku.

Opiekunkami młodzieży były panie: Alicja Kalińska i Monika Kleczyńska.

niem 3 niem 4