Wielki sukces naszego ucznia w XII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym!

Michał Krystecki – uczeń klasy 2d – został LAUREATEM II miejsca w XII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”!

Uroczystość rozdania nagród miała miejsce podczas gali laureatów 10 czerwca 2016 r. w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Aby zostać laureatem nasz uczeń musiał przejść kolejne etapy konkursu. Pierwsze dwa etapy odbyły się w szkole, zadaniem uczniów było rozwiązanie testu oraz przeredagowanie tekstu, który zawierał błędy językowe. Michał uzyskał największą liczbę punktów i przeszedł do finału, który odbył się w Łodzi. Finaliści musieli napisać opowiadanie, które miało być niebanalne, oryginalne i poprawne językowo. Nasz uczeń napisał tekst, który zachwycił jury, ponieważ był kontrowersyjny i językowo bezbłędny.

Cytując wybitnego językoznawcę Jerzego Bralczyka „Język jest nie tylko częścią nas. Język jest naszym sposobem istnienia, a zwłaszcza naszego bycia z innymi i dla innych.” Śmiało można stwierdzić, że Michał jest propagatorem kultury języka polskiego dzięki swojej językowej dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną. Opiekunką Michała jest pani Agnieszka Jarka.

Gratulujemy!!!!