„Warto mieć marzenia”

24 maja 2017 roku gościliśmy w naszym liceum niezwykłą osobę. Był nią absolwent naszej szkoły pan Krzysztof Miklas – znany dziennikarz i komentator sportowy.

W spotkaniu pt. „Warto mieć marzenia” uczestniczyli uczniowie klas I i II. Pan Krzysztof jest chlubą naszego liceum. Po ukończeniu studiów prawniczych a następnie dziennikarskich aktywnie działał na wielu płaszczyznach w Polsce i za granicą. Na wyświetlonej prezentacji pokazał nam wiele zdjęć z ważnych wydarzeń w karierze dziennikarskiej. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych historii pokazujących pracę dziennikarza i komentatora sportowego od podszewki.

Pan Miklas odwiedził wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Miał przyjemność poznać wiele sławnych osób np. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się, że jednym z jego największych marzeń był udział w igrzyskach olimpijskich w roli komentatora i dzięki ciężkiej pracy udało mu się to osiągnąć kilkukrotnie . Dzięki jego słowom zrozumieliśmy, że warto jest wysoko stawiać poprzeczkę i dążyć do postawionych sobie celów.