VII Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

31 maja i 01 czerwca 2017 roku odbył się w naszym liceum finał VII Konkursu Matematycznego z udziałem uczniów z powiatów współpracujących z powiatem łowickim.

W konkursie brali  udział uczniowie klas pierwszych i drugich z czterech powiatów: kartuskiego, tatrzańskiego, świdnickiego i łowickiego. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Łowickiego.

Aby brać udział w etapie międzypowiatowym konkursu uczniowie musieli pokonać swoich rywali w etapie szkolnym i powiatowym.

W etapie powiatowym VII Międzypowiatowego  Konkursu Matematycznego, który odbył się 11 kwietnia 2017 roku  zwycięzcami zostali:

I miejsce – Artur Czajka uczeń ZSP nr 4 w Łowiczu
 II miejsce – Kacper Pałczyński uczeń  I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu
 III miejsce – Łukasz Klimkiewicz uczeń  I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu
 IV miejsce – Krzysztof Wysocki uczeń II LO im. M. Kopernika w Łowiczu

– Marcel Mitek uczeń ZSP nr 4  w Łowiczu

Komisja konkursowa postanowiła przyznać  wyróżnienie  Maciejowi Opalskiemu, który jako jedyny reprezentant techników łowickich przystąpił  do konkursu i uzyskał V miejsce. Maciej jest uczniem trzeciej klasy technikum w ZSP nr 1.

Finał międzypowiatowy konkursu, w każdym roku szkolnym organizowany jest przez inny powiat. W tym roku organizowany był przez powiat łowicki i  odbywał się w naszej szkole.  Przez trzy dni gościliśmy uczniów z partnerskich powiatów w naszym mieście.

W etapie międzypowiatowym może brać udział tylko czterech uczniów z każdego powiatu. Krzysztof Wysocki i Marcel Mitek musieli zawalczyć o wejście do drużyny łowickiej w dogrywce, której zwycięzcą został Marcel. Ostatecznie Powiat Łowicki,  w konkursie reprezentowali uczniowie naszej szkoły Kacper Pałczyński  i  Łukasz Klimkiewicz oraz dwóch uczniów ZSP nr 4 Artur Czajka i Marcel Mitek.

31 maja 2017 roku odbył się finał indywidualny VII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, w którym zwyciężyli:

I miejsce – Jakub Pawłowski (Powiat Świdnicki)
II miejsce – Alicja Kot (Powiat Świdnicki)

– Dagmara Damps (Powiat Kartuski)

III miejsce – Zuzanna Brzóska (Powiat Świdnicki)

– Kacper Pałczyński (Powiat Łowicki)

Jakub Pawłowski za I miejsce otrzymał  laptopa, a Alicja Kot i Dagmara Damps  za II miejsce otrzymały tablety. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał dyplom.

1 czerwca  2017 roku o zwycięstwo w konkursie walczyły drużyny. Uczestnicy w czteroosobowych zespołach rozwiązywali dziewięć zadań. W tych matematycznych rozgrywkach zwyciężyli:

I miejsce – DRUŻYNA POWIATU ŚWIDNICKIEGO

II miejsce – DRUŻYNA POWIATU ŁOWICKIEGO

III miejsce – DRUŻYNA POWIATU TATRZAŃSKIEGO

Nagrody i dyplomy podczas podsumowania Konkursu wręczyli Dyrektor naszej szkoły Pani Dorota Dziekanowska i Wicestarosta Łowicki Pan Grzegorz Bogucki.

Nauczycielom matematyki, którzy przygotowali uczniów do konkursu i pracowali w komisji konkursowej zostały wręczone podziękowania:

Gratulujemy wszystkim uczniom a szczególnie chłopcom z klasy 2b – Kacprowi Pałczyńskiemu  i Łukaszowi Klimkiewiczowi – do konkursu przygotowała ich pani Marianna Tataj.