Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 r. w  I Liceum Ogólnokształcącym  im. Józefa Chełmońskiego odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Młodzież, wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła najpierw ze swymi nauczycielami w inaugurującej to wydarzenie  mszy św., która miała miejsce w parafii p.w. Świętego Ducha w Łowiczu.

Ciąg dalszy uroczystości stanowiło spotkanie w szkole. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, zachowując dystans społeczny, w uroczystości  na sali gimnastycznej brali udział tylko uczniowie klas pierwszych. Pani dyrektor Dziekanowska-Słoma powitała zgromadzoną młodzież , przedstawiła wychowawców  i innych nauczycieli , nakreśliła politykę szkoły oraz poinformowała o wytycznych dotyczących covid 19.
Uczniowie klas  drugich i trzecich spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.
Wszyscy liczymy na to, że w  roku  szkolnym  2021/2022 nauka będzie odbywać się w trybie   stacjonarnym . Jednocześnie rozumiemy , że będzie to rok wielkich wyzwań i prób realizacji trudnych celów.

Mamy nadzieję, że wszystkie założenia  zostaną zrealizowane ,  co przyniesie wiele satysfakcji  zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Tekst: Małgorzata Deka.

Zdjęcia: Małgorzata Deka, Marek Rybicki.