UŁatwili nam wybór, czyli Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

22.03.2024 r. uczniowie naszego liceum (nie tylko z klas humanistycznych) uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Łódzkiego.
Wydział Filologiczny dysponuje najliczniejszą ofertą kierunków na całym UŁ. Oprócz filologii polskiej i języków nowożytnych, można studiować:
dziennikarstwo, filologię klasyczną, kulturoznawstwo, logopedię, lingwistykę, translatorykę, filmoznawstwo, wiedzę o mediach i wiele innych kierunków, w tym, całkiem nowy – twórcze pisanie.

Nasi uczniowie, oprócz zwiedzania stoisk informacyjnych, na których mogli zapoznać się z ofertą uczelni, mieli również okazję uczestniczyć w interesujących wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wykładowców UŁ: Twórcza dekonstrukcja – czyli kolaż literacko-językowy – uczestnicy warsztatów tworzyli artystyczne kolaże inspirowane wylosowanym słowem.
A może zamiast kisielu zjemy kanapkę na kanapie? Językowe ciekawostki w pigułce – celem wykładu było zaprezentowanie ciekawostek językowych z zakresu ortografii, etymologii i fleksji języka polskiego.
Książka telefoniczna czy artystyczna? – zajęcia miały charakter warsztatowy, zadaniem uczestników było wykonanie kilku stron layoutu książki artystycznej z przygotowanych przez prowadzącą materiałów.
Wyjazd był bardzo inspirujący i dla niektórych mógł okazać się pomocny w rozwianiu wątpliwości dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.