Uczniowie I LO w finale Konkursu „Fascynująca Fizyka” na Politechnice Łódzkiej.

W poniedziałek 8 stycznia 2024 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu Szymon Jabłoński i Wojciech Stawicki z klasy 4b rozwiązywali zadania w finale XX Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadpodstawowym. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży szkół ponadpodstawowych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną oraz wykorzystywania poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych).
Szymon i Wojciech znaleźli się w grupie około 40 finalistów tego konkursu, w jego trzecim etapie. Przez 120 minut rozwiązywali zestaw złożonych, wieloetapowych, problemowych zadań z różnych działów fizyki wykazując się różnymi umiejętnościami. Zadania były przekrojowe i wymagały kojarzenia wielu różnych elementów wiedzy fizycznej.
Gratulujemy Naszym Uczniom i życzymy wysokiej lokaty w ostatecznej klasyfikacji konkursowej