UCZNIOWIE I LO NA PODIUM W POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

W czwartek 15.12.2022 r. odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna. Ważne postacie w dziejach Łowicza”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, pod honorowym patronatem Starosty Łowickiego i Dyrektora Szkoły. Wzięli w nim udział przedstawiciele łowickich szkół średnich.

Nasze Liceum reprezentowali wyłonieni w etapie szkolnym konkursu Jan Anyszewski z klasy 3d oraz Weronika Osówniak z klasy 2b.

Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą historyczną dotyczącą postaci, które miały znaczący wpływ na dzieje naszego miasta, m.in. Anieli Chmielińskiej, Karola Rybackiego, Władysława Tarczyńskiego czy Jana Wegnera. Janek zajął drugie a Weronika trzecie miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.