Uczeń I LO w Łowiczu w etapie okręgowym Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Daniel Milczarek , uczeń klasy 4 o profilu cyberbezpieczeństwo I LO w dniu 14 stycznia 2023 reprezentował szkołę jako półfinalista Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Zawody odbyły się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Etap okręgowy poprzedzony był zawodami szkolnymi, w których Daniel uzyskał minimum punktów potrzebnych w celu uzyskania awansu do kolejnego etapu.

Czym jest lingwistyka matematyczna ?- Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez.

Sukces Daniela jest tym większy, że Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jednym z konkursów punktowanym w Rankingu Perspektyw oraz może ona zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na niektóre wyższe uczelnie.