#TydzieńKonstytucyjny #MojaKonstytucja #Edukacja

W środę 7 czerwca gościliśmy w naszym liceum panią sędzię Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzynę Wesołowską – Zbudniewek, która przeprowadziła warsztaty w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Organizatorem powyższej inicjatywy jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Tegoroczna edycja była związana z 30-tą rocznicą ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i skupiała się wokół praktycznego wymiaru obowiązywania Konwencji oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie trzech klas humanistycznych ( kl. I D, II D, III D) z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać kazusy, związane z prawami człowieka. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach wykorzystując wiedzę w praktyce, jak również zdobywając nowe doświadczenia. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz pani sędzi i liczymy na dalszą współpracę.