szkolny Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – Turbolandeskunde.

W dniu 7 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – Turbolandeskunde. Tegoroczna edycja sprawdzała wiadomości z zakresu geografii, polityki. kultury, sztuki, sportu oraz rozmaitych ciekawostek dotyczących Austrii. Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie, a i jego formuła jest bardzo ciekawa: uczniowie startują w trzyosobowych drużynach i przez 90 minut rozwiązują test. Ilość zgłoszonych drużyn to absolutny rekord – 25:) Najlepsza drużyna będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Milena Górczyńska 1c, Julia Gostyńska 1c i Kamil Płuska 2b – pod opieką Moniki Kleczyńskiej.
Bardzo zacne II miejsce zajęli: Marcela Banaszkiewicz 3c, Eliza Nowak 3c i Piotr Pierzchała 3d – pod opieką pani Alicji Kalińskiej. Brąz należy do dwóch drużyn ex aequo: Anna Dańczak 2a, Jagoda Aniszewska 2a i Natalia Imiołek 2a – opiekunka – Monika Kleczyńska, a także: Julia Szuflińska 2a, Natalia Staniszewska 2a i Małgorzata Więcek 2a – opiekunka – pani Alicja Kalińska.
Brawo !!! Bardzo się cieszymy !!! Germanistki i cała społeczność szkolna jest z Was bardzo dumna !!!
A za najlepszą drużynę trzymamy kciuki :)
Wygrywajcie i promujcie język niemiecki !
Tekst i fotografie zamieściła: Monika Kleczyńska