Szkolny Konkurs Recytatorski

Czym jest patriotyzm? Czy to pojęcie jest nadal ważne dla współczesnych ludzi? Czy jest wartością, dla której warto się zatracić? Tego typu pytania zadawane są od wieków, nawet w „Weselu” S. Wyspiańskiego możemy zauważyć rodzące się wątpliwości, kiedy to Panna Młoda zastanawia się gdzie jest Polska: A kaz tyz ta Polska, a kaz ta? Poeta rozwiewa jej wątpliwości: …niech Jagusia przymknie rękę pod pierś (…) tam puka (…) serce (…) to Polska właśnie. Patriotyzm – miłość do ojczyzny i solidaryzowanie się z własnym narodem.

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu udowodniła, że to zagadnienie nie jest im obce. 25 października 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Jego celem było popularyzowanie poezji patriotycznej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego. Konkurs zorganizowany został z inicjatywy uczniów z klasy 1d pod opieką nauczycielki Agnieszki Jarka.

Jury nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce – Natalia Imiołek – klasa 1a

II miejsce – Kamila Charążka – klasa 3c

III miejsce – Aleksandra Kozieł – klasa 1c

Nagrodzeni uczniowie zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie podczas apelu, który odbędzie się z okazji Święta Niepodległości.