Szkolny konkurs historyczno-geograficzny.

Sejm RP ustanowił 2023 Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego – podróżnika, geologa, geografa oraz odkrywcy.

Z tej okazji 14-stego marca 2023 r. w naszej szkole z inicjatywy Klubu Historycznego im. AK został przeprowadzony szkolny konkurs historyczno-geograficzny, pt. „Paweł Edmund Strzelecki – badacz Australii”.

Celem wydarzenia było pogłębienie i utrwalenie wśród uczniów wiedzy historycznej oraz geograficznej. Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi nie tylko życia i działalności wybitnego badacza, ale także wiedzy ogólnej na temat najmniejszego z kontynentów.

Spośród 18 uczestników konkursu najszerszą wiedzą faktograficzną wykazały się uczennice: Julia Kołaczyk kl. 3a – I miejsce; Kinga Olczyk kl. 3a – II miejsce oraz Oliwia Dańczak kl. 2a – III miejsce.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!