Szkolne eliminacje Fascynującej Fizyki

Pasjonaci fizyki mieli dziś 3 października 2019 r. na pierwszej i drugiej lekcji szkolne eliminacje konkursu fizycznego Fascynująca Fizyka. Przez 90 minut rozwiązywali bardzo trudny test z różnych działów fizyki składający się z 30 zadań. Pytania układali organizatorzy konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechnika Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.
W XVI Konkursie Fizycznym „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadpodstawowym wzięło udział 27 uczniów, w tym 14 osób z klas trzecich (z kl. 3a i 3b) oraz 13 osób z klas drugich (z kl. 2a i 2b).

Do drugiego międzyszkolnego etapu Fascynującej Fizyki, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej awansowali:

1. Rafał Czajka z klasy 3a
  2. Aleksander Olejniczak z klasy 3b
  3. Jakub Lelonkiewicz z klasy 3b
  4. Szymon Ziemecki z klasy 3b
  5. Marcin Klimkiewicz z klasy 3b
  6. Filip Tokarski z klasy 3b

Gratulujemy zwycięzcom I etapu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach w Fascynującej Fizyce.

Tekst i fotografie M. Rybicki