Szkolne EKO-EXPO-CHEŁMON 2021

Już 27 października odbędzie się szkolne EKO-EXPO-CHEŁMON 2021.

A w planach…

• Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej dla klas pierwszych – 18.10, zaś rozdanie nagród odbędzie się 27.10.
  • Wystawa roślin doniczkowych, czyli chwalimy się domowymi roślinami, którym urody dodają piękne aranżacje doniczkowe. Chętne osoby, które chcą zaprezentować swoich zielonych przyjaciół, proszone są o zgłoszenie się do Pani U. Tworek lub D. Dziekanowskiej-Słomy. Jeżeli jesteś absolutnym zielonomaniakiem i chcesz opowiedzieć o pielęgnacji swoich roślin, to chętnie skorzystamy z Twojego doświadczenia.
  • Wystawa eksponatów wykonanych w duchu idei „ZERO WASTE” – każda klasa dostarcza jeden wspólnie zrobiony ekponat do sali biologicznej 25.10 (poniedziałek). Nie narzucamy tematu, ponieważ nie chcemy ograniczać Waszej kreatywności. Oczywiście będą nagrody ?
  • Wystawa „Zdrowe nawyki żywieniowe” – odpowiedzialni 2a (jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły w tym temacie, prosimy o kontakt z 2a.
  • Warsztaty szycia toreb na owoce – chętni do wzięcia udziału w warsztatach zgłaszają się do Pani I. Kunickiej-Kawszyn.
  • Wyciskanie soków z wyciskarek wolnoobrotowych – jeżeli masz w domu wyciskarkę wolnoobrotową i chciałbyś pochwalić swoimi pomysłami na zdrowie w szklance zgłoś się do Pani D. Dziekanowskiej-Słomy. Produkty do wyciskania zapewnia szkoła.
  • Fit Ciasta – każda klasa przygotowuje fit ciasto i dołącza do niego opis dlaczego jest fit. Ciasta będziemy wspólnie konsumować podczas wystawy oraz zbierać opinie o ich walorach smakowych.
  • Włączymy się w akcję sadzenia lasów – dokładny termin zostanie podany później
  • Stoiska tematyczne.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i serdecznie zapraszamy do współpracy.