#SZKOŁA PAMIĘTA

Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klas pierwszych naszego Liceum wraz z opiekunami odwiedzili groby nauczycieli i pracowników szkoły i zapalili symboliczne znicze. Jednocześnie po raz trzeci I LO włączyło się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, aby uczcić ludzi, którzy będąc pedagogami i wychowawcami, mieli ogromny wpływ na rozwój swoich uczniów i uczennic. Przy współpracy z Kołem Wychowanków i Wychowanek młodzież zapaliła znicze na grobach m.in. pani Heleny Jastrzębskiej nauczycielki języka polskiego czy  pana Juliana Oleśkiewicza nauczyciela historii i  długoletniego dyrektora szkoły. Z inicjatywy Szkolnego Klubu Historycznego im. AK uczniowie odwiedzili też symboliczny grób absolwenta Liceum Tadeusza Osmolaka – żołnierza kampanii wrześniowej, aresztowanego przez Sowietów, więzionego w Starobielsku i zamordowanego w Charkowie.

Uczniowie I LO pamiętają!