Święto Szkoły – Chełmonalia’2017

21 marca 2017 roku powitaliśmy wiosnę w Mieście Superbohaterów!

Chełmonalia w tym roku zorganizowała klasa 2a, pod opieką pani Małgorzaty Lewandowskiej. Zgodnie z tradycją Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna przekazała Burmistrzowi Miasta Chełmon – Bartłomiejowi Dębskiemu symboliczny klucz do szkoły z nadzieją, że będzie w niej panował pokój i przyjaźń!

Klasy pierwsze rywalizowały w różnorodnych konkurencjach związanych z życiem i twórczością patrona szkoły – Józefa Chełmońskiego. Organizatorzy podzielili młodzież klas pierwszych na drużyny:
1a – Chlorofilomocarze – superbohater HULK
1b – Świry-Nietopiry – superbohater BATMAN
1c – Anglicy-Tarczownicy – superbohater KAPITAN AMERYKA
1d – Sóperchómany – superbohater SUPERMAN

Każda klasa przygotowała arcyciekawe interpretacje obrazów naszego patrona, nagrywając filmy w konwencji popularnej zabawy manekin challenge. Wiele emocji wzbudziły kolejne konkurencje: Koło Fortuny, Superzłoczyńca, Na Ratunek Sowie – młodzież oceniało – jak zwykle szacowne jury:

Klasy drugie przedstawiły walki po dwóch stronach mocy: Rycerze Jedi – klasa 2b oraz przedstawiciele Imperium Sithów – klasa 2c:

Tegoroczne Chełmonalia wygrała klasa 1a! Tym samym uzyskała prawo do zgłoszenia klasowej kropki i zorganizowania kolejnego święta szkoły za rok!

Pani Dyrektor wręczyła również, ufundowaną po raz pierwszy statuetkę dla CHEŁMOKLASY, czyli klasy, która zwyciężyła w Szkolnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Józefa Chełmońskiego” – w tym roku była to również klasa 1a! Indywidualnie najlepsza była Karolina Kowalczyk z klasy 1c! GRATULUJEMY!

W znakomitych humorach powitaliśmy wiosnę – klasa 2a wspaniale spisała się w roli organizatorów!