Święto Narodowe Trzeciego Maja

W 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w uroczystych obchodach Święta Narodowego w Łowiczu wzięła udział młodzież naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez Biskupa Łowickiego Jego Ekscelencję Andrzeja Franciszka Dziubę w Bazylice Katedralnej w Łowiczu.

Młodzież klas 1a i 1b naszego Liceum wystawiła dwa poczty sztandarowe – do sztandaru szkoły i do sztandaru Armii Krajowej. Po mszy, pod pomnikiem Synom Ziemi Łowickiej został odegrany hymn oraz złożono kwiaty. Uroczystość zakończona została pod pomnikiem świętego Jana Pawła II. Pan Burmistrz Krzysztof Jan Kaliński podziękował wszystkim za udział w uroczystościach poświęconych Dniu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, szczególnie kombatantom II wojny światowej.