Sukcesy naszych uczniów w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 11 i 18 grudnia 2019 roku został przeprowadzony I i II etap IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii pod hasłem – Życie Rodziny Królewskiej. Do konkursu przystąpiło trzynastu uczniów
z następujących szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego:

– I Liceum Ogólnokształcące

-II Liceum Ogólnokształcące

-Pijarskie Liceum Ogólnokształcące

-ZSP nr 1

Konkurs dotyczył życia , zwyczajów i działalności rodziny królewskiej od momentu wstąpienia na tron Królowej Elżbiety II . Pierwszy etap miał formę testu pisemnego. Pięcioro  uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów przeszło do etapu drugiego polegającego  na przygotowaniu i  przedstawieniu prezentacji multimedialnej. Poziom uczestników był  wysoki a prezentacje multimedialne bardzo ciekawe.  Z przyjemnością informujemy, że jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce – Julia Sałuda – I LO (klasa 1ap)

II miejsce – Jan Kolas – PLO

III miejsce – Jakub Lebioda – I LO (klasa 1cg)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Tekst: Małgorzata Deka, zdjęcia: I.Kawszyn