Sukces w Powiatowym Konkursie Historycznym

We wtorek 7.12.2021 r. odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna. Ziemia Łowicka w l. 1773 – 1918”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, pod honorowym patronatem Starosty Łowickiego i Dyrektora Szkoły. Wzięli w nim udział przedstawiciele łowickich szkół średnich.

Nasze Liceum reprezentowali wyłonieni w etapie szkolnym konkursu, do którego zgłosiło się 13 uczniów: Jan Anyszewski kl. 2d, Marcin Kosiorek kl. 3ag oraz Daniel Milczarek kl. 3cyber.

Bezkonkurencyjny był Jan Anyszewski, który wykazał się naprawdę szeroką wiedzą historyczną dotyczącą Łowicza w okresie rozbiorów, powstań narodowych oraz I wojny światowej. Uczeń I LO uzyskał największą liczbę punktów!

Jankowi i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst J. Skoneczna – Sałuda

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. A. Pawłowskiej – Kalinowskiej i A. Kołosowskiej