Sukces naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim!!!

25 listopada 2016 r. w Pijarskim Liceum Ogólnokształcącym  Królowej Pokoju w Łowiczu, odbył się I Miejski Konkurs Recytatorski pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”.

Repertuar stanowiły utwory liryczne Tadeusza Różewicza. Podczas prezentacji konkursowej Jury oceniało: dobór repertuaru, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretacja utworów, kultura mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

I Liceum Ogólnokształcące godnie reprezentowali: Kamila Charążka – 2c, Bartłomiej Golisz – 2c oraz Natalia Wiśniewska – 3c. Nasi uczniowie wykazali się wrażliwością na piękno i bogactwo języka literackiego oraz zaprezentowali doskonały warsztat umiejętności recytatorskich, co zostało docenione przez Jury.

Bartłomiej Golisz został laureatem I miejsca,

Natalia Wiśniewska zajęła II miejsce!

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom: p. Agnieszce Jarka i p. Beacie Bończak.