Sukces na XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

W minioną sobotę 13 maja w Manufakturze odbył się etap wojewódzki XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Uczestnicy zawodów udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w wielu pozorowanych sytuacjach takich jak: wypadek komunikacyjny, nagłe zatrzymanie krążenia, porażenie prądem, pogryzienie, amputacja urazowa, upadek z wysokości, czy krwotok z nosa. Pozoracje te były niezwykle precyzyjnie przygotowane i wymagały od zawodników ogromnego skupienia, opanowania i umiejętności praktycznych.

Drużyna reprezentująca łowicki oddział PCK oraz naszą szkołę bardzo dobrze poradziła sobie z przygotowanymi zadaniami. Do Łowicza wróciliśmy zmęczeni, ale za to z pucharem za zajęcie IV miejsca.

Skład drużyny, która do końca bardzo dzielnie walczyła to:
Adam Pokora – kapitan
Hubert Siejka
Paulina Stasiak
Katarzyna Zielińska
Aleksandra Kowalska
Bardzo dziękujemy naszemu absolwentowi – Łukaszowi Wójcikowi za to, że podzielił się swoim doświadczeniami z zawodów, w których brał udział kiedy był jeszcze uczniem naszego liceum