Sukces młodych  fizyków ma Politechnice Łódzkiej

17 czerwca 2015b r. na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej odbył się finał projektu naukowego „Biomasa problemów naukowych”.Zespól naszych uczniów z klasy 2a w składzie: Isabell Adasiak Aleksandra Charążka, Weronika Grzegory, Dominik Popowski  i Maria Ploch zdobyli I miejsce za pracę badawczą mająca na celu ocenę przydatności różnych rodzajów biomasy jako surowca energetycznego  w powiecie łowickim. Uczniowie samodzielnie wykonywali badania naukowe w laboratoriach Politechniki Łódzkiej,  obliczenia, analizy, opracowali wyniki i wnioski. Praca została wysoko oceniona za profesjonalizm i walory naukowe przez grono specjalistów – profesorów Politechniki Łódzkiej. Opiekunem młodzieży jest pan Marek Rybicki.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.