Spotkanie z przedstawicielką Politechniki Łódzkiej.

W czwartek (08.02.) nasze liceum odwiedziła przedstawicielka Politechniki Łódzkiej, która przybliżyła klasom: 4ap, 4bp, 4dp i 4 cyber ofertę edukacyjną uczelni. Szczegółowo omówione zostały kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz możliwości rozwoju edukacyjnego i zawodowego, jakie stwarza PŁ. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że możliwe jest podjęcie nauki na studiach II stopnia, na których proces kształcenia odbywa się przy współpracy z uczelniami zagranicznymi, dając tym samym możliwość uzyskania podwójnego dyplomu oraz o możliwości  wyboru nauki na kierunkach studiów, na których zajęcia realizowane są w językach wykładowych angielskim oraz francuskim.

Pani doktor Anna Rył zaprosiła wszystkich uczniów do wzięcia udziału w dniach otwartych uczelni, które w tym roku organizowane będą podczas Światowego Dnia Matematyki.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja działań oraz sukcesów studentów Politechniki Łódzkiej. Zainteresowani maturzyści mogli też zadawać pytania dotyczące warunków studiowania.