Uczniowie Naszej Szkoły wykonywali badania na Politechnice Łódzkiej

W dniu 24 marca 2015 r. grupa uczniów z klasy 2a: Aleksandra Charążka, Isabell Adasiak, Dominik Popowski, Weronika Grzegory i Maria Ploch byli na wycieczce na Politechnice Łódzkiej w ramach projektu „Biomasa problemów naukowych”.

Nasi uczniowie wykonywali kolejne badania wyznaczając ciepło spalania własnych próbek biomasy, w szczególności przygotowywali materiał do kalorymetru – bomby kalorymetrycznej i spalali próbki paliw w tlenie. Wyniki badań posłużą do opracowania projektu wykorzystania biomasy specyficznej dla okolic Łowicza i wyboru optymalnego paliwa. Pracownicy naukowi Politechniki Łódzkiej wysoko ocenili wiedzę i umiejętności przedstawicieli naszej szkoły biorących udział w projekcie. Opiekunem młodzieży jest pan Marek Rybicki.