Spotkanie edukacyjne „Bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS”

Dnia 10.12.2018r. w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr  4 w Łowiczu obyło się spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łowiczu w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. W spotkaniu tym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły z klasy 2a, 2c i 3c. Podczas pierwszej części konferencji uhonorowano laureatów Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS na szczeblu powiatowym, a także wręczono pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. Kolejnym punktem spotkania była prelekcja pt. „Bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS” poprowadzona przez pana Romana Latoszyńskiego – edukatora/konsultanta Krajowego Centrum ds. AIDS.

Pan Roman w ciekawy sposób przedstawił młodzieży temat dotyczący chorób przenoszonych drogą płciową oraz zwrócił uwagę na skutki, jakie ze sobą niosą. Kładł także szczególny nacisk na profilaktykę, która jest głównym sposobem walki z tymi chorobami. Na zakończenie swojej prelekcji skierował do młodych ludzi mądre zdanie, które szczególnie zapadło im w pamięć: „Wirus HIV nie wybiera, ale Wy możecie”.

Tekst – Jagoda Aniszewska, klasa 2a

Zdjęcia – p. Aleksandra Wojciechowska-Gasik