Podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Zakończył się, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży Szkolny Konkurs dotyczący Wielkiej Brytanii.22 kwietnia 2013r. odbył się I etap Konkursu Wiedzy o UK. Wzięło w nim udział 34 uczniów. W I etapie uczniowie napisali test składający się z 3 części: rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem oraz zagadnień dotyczących wiedzy na temat kultury, geografii i historii Wielkiej Brytanii.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 11 osób z najwyższymi wynikami.

II etap konkursu odbył się 6 maja 2013 roku. W tym etapie uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne związane z kulturą i życiem Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Tematyka prezentacji dotyczyła: muzyki, sztuki, sławnych postaci z literatury i historii, świata biznesu i nauki, ciekawostek na temat życia codziennego Brytyjczyków.

Jury, w skład którego weszli organizatorzy konkursu:  mgr Monika Kolis-Mikina, mgr Sylwester Pawlak, mgr Iwona Kunicka-Kawszyn wyłoniło następujących zwycięzców:

1.  Julia Lachowicz 2d
  2. Jakub Czapnik 1b
  3. Brian Malangiewicz 2b
    Wyróżnienia otrzymali:

• Przemysław Pawlak 2e
  • Dominika Wojciechowska 1c
  • Martyna Biernacka 2e
    Jury doceniło również prezentacje kolejnych uczestników:

• Anna Radaszkiewicz 1d
  • Kinga Wieczorek 1e
  • Krzysztof Zając 1b
  • Jakub Krysicki 1b

Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. książki do nauki gramatyki, słowniki oraz Readers’y wydawnictwa Oxford.

Camera 360

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na II edycję konkursu!