I Liceum Ogólnokształcące

Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018

Na szkolnym apelu Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska podsumowała wyniki nauczania, frekwencji i osiągnięcia w I półroczu.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 uzyskali średnią ocen 3,76. Aż trzy klasy mogą pochwalić się średnią powyżej 4,00:

klasa 1a – 4,23

klasa 2a – 4,12

klasa 2b – 4,09.

Całej społeczności I LO przedstawieni zostali najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,50 i więcej – takich uczniów jest w naszej szkole 40 – najwyższą średnią uzyskała Michalina Wielemborek z klasy 2b – 5,27!

Pani Dyrektor pogratulowała również wysokiej frekwencji – aż 5 klas osiągnęło średnią frekwencję powyżej 90% – najwyższa frekwencja – klasa 1b – 96,07%!

30 naszych uczniów nie opuściło w I półroczu nawet 1 godziny!

Społeczności I LO przedstawieni zostali stypendyści: Prezesa Rady Ministrów – Natalia Prucnal oraz Zarządu Starostwa Powiatu Łowickiego – 24 uczniów.

Pani Dyrektor wręczyła certyfikaty uczestnictwa, dyplomy i nagrody w tych Konkursach, które już się zakończyły, były to:

Certyfikaty uczestnictwa w warsztatach filmoznawczych i pracach przy realizacji filmu w ramach międzynarodowego projektu EUFORIA 2:

Szymon Szaleniec – 2d

Natalia Prucnal – 3c

Oliwia Jankowska – 2a

Wojciech Dębski – 3b

Sylwester Wójcik – 3b

– op. p. Beata Bończak

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy na temat HIV/AIDS i STD „Włączmy się do wspólnego działania – RAZEM PRZECIW AIDS”

Udział wzięło – 18  uczniów.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 2 ucz.

Michalina Jankowska – 2c

Julia Wróbel – 3a – III miejsce

– op. p. Urszula Tworek

 

X Otwarty Konkurs Wokalny „Mikrofon dla każdego”

Patrycja Jakubiak – 1a – III miejsce

 

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

udział wzięło 14 uczniów

Aleksandra Jurkiewicz – 1d – nagroda

– op. p. Agnieszka Jarka

Katarzyna Wojciechowska – 3a – nagroda

– op. p. Beata Bończak

 

Powiatowy Konkurs Czytelniczy z Języka Niemieckiego

udział w etapie szkolnym wzięło 7 uczniów

Bruno Kozłowski-Duarte – 1c – laureat I miejsce

– op. p. Alicja Kalińska

Warto podkreślić, że uczniowie naszej szkoły chętnie organizują akcje wolontariackie i włączają się aktywnie w akcje organizowane przez innych – podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania gwiazdkowego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu otrzymali:

Katarzyna Kosiorek – 3b

Julia Kostrzewa – 3b

Wojciech Dębski – 3b

Miłosz Taranowicz – 3b

Podziękowanie ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Nadzieja w Łowiczu za bezinteresowne udzielanie pomocy w nauce w okresie wakacji młodszej koleżance otrzymała:

Julia Wróbel – 3a

Zdecydowana większość olimpiad i konkursów, w których biorą udział nasi uczniowie trwa – przedstawiamy poniżej aktualny stan uczestnictwa i zakwalifikowanych do kolejnych etapów:

Olimpiady
Olimpiada + opiekun Etap szkolny Etap okręgowy
LIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Mgr Jacek Wiśniewski

5 uczniów Natalia Prucnal – 3c

Krystian Kiepas – 3c

Grzegorz Basiński – 1d

XLIV Olimpiada Geograficzna

Mgr Agnieszka Piorun

4 uczniów Weronika Guzek – 3c

Marta Żmijewska – 3b

Wiktoria Kosiorek – 2b

Katarzyna Zdziarska – 2b

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Mgr Urszula Tworek

98 uczniów Katarzyna Wojciechowska – 3a

Julia Wróbel – 3a

Paulina Sieczkowska – 3a

XXX Olimpiada Filozoficzna

Mgr Jacek Wiśniewski

Kamil Papiernik – 2d

Agata Kołaczek – 2d

Natalia Prucnal – 3c

Magdalena Olejnik –3c

Miłosz Taranowicz – 3b

XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

„Gwiezdny Krąg”

Mgr Jacek Wiśniewski

4 uczniów Krystian Kiepas – 3c

Szymon Sochocki – 3c

Grzegorz Basiński – 1d

XLIV Olimpiada Historyczna

Mgr Joanna Skoneczna

3 uczniów  
XIII Olimpiada Przedsiębiorczości 28 uczniów  
XXXXII Olimpiada Angielskiego 33 uczniów  

 

KONKURSY

XIV Konkurs Fizyczny „Fascynująca Fizyka”

w etapie szkolnym wzięło udział 37 uczniów,

w etapie międzyszkolnym: 16 uczniów,

finalistami części teoretycznej zostali:

Łukasz Klimkiewicz – 3b

Sylwester Wójcik – 3b

Piotr Marszałek – 3a

– op. p. Marek Rybicki

 

V edycja Konkursu „Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę!”

w etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów,

w etapu II regionalnego zakwalifikowało się 3 uczniów,

Aleksandra Pawelec – 1d – I miejsce

Szymon Szaleniec – 2d – II miejsce

Szymon Salamondra – 2a – II miejsce

– op. p. Joanna Skoneczna-Sałuda

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Realioznawczego  „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

w etapie szkolnym udział wzięło 45 uczniów

do etapu okręgowego zakwalifikował się zespół:

Natalia Perzyna – 3a

Sylwia Perzyńska – 3a

Wioleta Siekiera – 3a

– op. p. Alicja Kalińska

 

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”

W etapie szkolnym – 4 ucz.

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

Szymon Sochocki – 3c

Grzegorz Basiński – 2d

– op. p. Jacek Wiśniewski

 

II Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia II Wojny Światowej Polskie Państwo Podziemne 1939-1945”

Udział 3 ucz.

 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Udział 8 ucz.

 

XXIV Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza „O Laur Plateranki”

Udział 3 ucz.

 

XVI edycja Konkursu Literacka Nagroda Pawiego Pióra

Udział 1 ucz.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych „I know America”

Udział 3 ucz.

 

Wojewódzki Konkurs „Matematyka – Moja pasja”

Udział  7 uczniów

 

Szkolny Konkurs Czytelniczo-Historyczny „Józef Piłsudski twórca niepodległości”

udział wzięło 23 uczniów:

Aleksander Jaros – 1d – I  miejsce

Magdalena Kapuścińska – 3a – II miejsce

Szymon Salamondra – 2a

Natalia Siekiera – 2d

Kinga Pietrzak – 2d – III miejsce

– op. p. Joanna Skoneczna-Sałuda

 

I  Szkolny Konkurs Recytatorski „Recytacja wierszy patriotycznych”

udział wzięło 8 uczniów:

Natalia Imiołek – 1a – I miejsce

Kamila Charążka – 3c – II miejsce

 

Sport

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

– zawody powiatowe (Łowicz)

III miejsce dziewczęta – 12 dz.

III miejsce chłopcy – 10 chł.

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

LIGA LEKKOATLETYCZNA

– zawody powiatowe (Łowicz)

III miejsce chłopcy – 16 chł.

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

– zawody powiatowe (Łowicz)

III miejsce dziewczęta – 8 dz.

I miejsce chłopcy – 9 chł.

 

PIŁKA RĘCZNA

– zawody powiatowe (Łowicz)

IV miejsce dziewczęta – 15 dz.

II miejsce chłopcy – 15 chł.

 

Bieg Papieski

Udział 3 ucz.

 

Opiekunowie: p. Tomasz Piasecki, p. P. Popławski, p. Jarosław Woźniak

 

Każdy sukces – nawet ten najmniejszy – jest zawsze efektem pracy ucznia – ale także nauczyciela, który motywuje, inspiruje, wspiera i pomaga.

GRATULUJEMY  UCZNIOM  I  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  NAUCZYCIELOM!