OLIMPIADA WIEDZY O MEDIACH

Dziś na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Mediach. Okręgowy etap Olimpiady przeprowadzany jest jednocześnie w 16 uczelniach na terenie kraju i polega na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach. 10 uczestników z każdego okręgu, którzy uzyskają najlepsze wyniki z testu, zakwalifikowanych zostaje do zawodów centralnych.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu (33 osoby z terenu województwa łódzkiego) jednogłośnie podsumowali go jako niezmiernie trudny, ponieważ pytania dotyczyły, m.in. zjawisk fizycznych oraz historii wynalazków. Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowały uczennice kl. 3d: Aleksandra Pawelec i Paulina Sosnowska. Komisja konkursowa długo sprawdzała prace, decydując o składzie „szczęśliwej dziesiątki” i… piątek 13-go nie przyniósł pecha Oli Pawelec, która była dziś najlepsza ze wszystkich.   Będzie zatem reprezentować szkołę już w marcu, w Warszawie. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, szczególnie z zaprzyjaźnionego Dąbroszczaka z Kutna ;)

Trzymamy kciuki za Olę w etapie centralnym!!!

Zdjęcia, tekst – D. Kowalczyk.