Olimpiada Przedsiębiorczości

W dniu 07.03.2019r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się etap okręgowy XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 1c Milena Górczyńska pod opieką p. Agnieszki Piorun.

Etap okręgowy składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym składającym się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. Musieli wykazać się ogromną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania oraz znajomością aktualnych zagadnień z zakresu ekonomii.
W trakcie oczekiwania na jego wyniki uczniowie oraz ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat gospodarki cyrkularnej poprowadzonego przez wykładowcę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Następnie wyłoniono pięćdziesiątkę uczestników z najwyższymi wynikami testu – finalistów etapu okręgowego, którzy mieli wziąć udział w drugiej części, polegającej na rozwiązaniu w grupach zadania sytuacyjnego wraz z obroną rozwiązania przed komisją. Niestety, naszej uczennicy nie udało się zakwalifikować do tej części. Nie było to jednak łatwym zadaniem, gdyż w naszym okręgu udział brało ponad 250 osób. Pomimo tego jest zadowolona, że mogła uczestniczyć w olimpiadzie i znaleźć się w gronie najlepszych, pogłębiając przy tym swoją wiedzę, która z pewnością przyda się w dalszej edukacji.
Tekst – M. Górczyńska
Fot. A. Piorun