OGROMNY SUKCES UCZNIÓW I LO w KONKURSIE MATEMATYCZYM

W ramach współpracy między powiatami: łowickim, kartuskim, tatrzańskim, poznańskim i świdnickim już po raz dwunasty został zorganizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. Konkurs ten odbywa się w poszczególnych powiatach, rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych – najlepsi z etapu powiatowego (4 uczniów) delegowani są do finału międzypowiatowego, stanowiąc drużynę.
W drugim etapie – finałowym- młodzież uczestniczy w części indywidualnej oraz części zespołowej, spotykając się w powiatowym mieście organizatora – w tym roku Zakopanym.
12 kwietnia 2024 r. odbył się etap powiatowy konkursu, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. W tym roku szkolnym w etapie powiatowym  rywalizowało 19 uczniów  ze szkół:
– I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu,
– II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu
– Zespół Szkół Technicznych im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu
– Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu,
– Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki
Miło nam poinformować , że dwoje uczniów z I LO, którzy zdobyli drugie i trzecie miejsce, będzie wchodziło w skład czteroosobowej drużyny, reprezentującej nasz powiat na kolejnym etapie konkursu. Są to uczniowie klasy 3b: Maciej Owczuk i Tymoteusz Guz, którzy w dniach w dniach 06-07 czerwca pojadą do Zakopanego. Organizatorem konkursu była pani Anna Kucharek-Znyk ,
we współpracy z panią Agnieszką Osiołkowską, zaś w komisji konkursowej rzetelnie pracowali wszyscy opiekunowie,  nauczyciele matematyki.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesu w etapie  międzypowiatowym!!!