Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2022”

Tradycyjnie w ostatni poniedziałek marca czyli 28 marca 2022 r. w pracowni fizycznej odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2022”. Wzięło w nim udział 17 uczniów klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu: 8 uczniów z klasy 3 cyber, 4 uczniów z klasy 3 bg,
4 uczniów z klasy 2 b i 1 z klasy 3bp.

Uczestnicy konkursu przez 75 minut zmagali się z 30 różnorodnymi, często nietypowymi zadaniami z różnych działów fizyki. Prace są oceniane przez organizatorów tj. Fundację Akademia Młodych Fizyków. Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem” objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Konkurs promuje fizykę oraz zachęca uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu fizyki.  Najlepsi walczą o zaszczytne wyróżnienia – tytuły HIPERONA, KAONA i TAONA.

Życzymy Naszym Uczniom sukcesów w tej edycji Konkursu Fizycznego „Lwiątko 2022” i czekamy na wyniki.