Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej

Po raz kolejny uczniowie I LO im. Józefa Chełmońskiego wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej dla szkół średnich. Głównym organizatorem tegorocznej XXIX edycji OTK jest Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej. Hasło olimpiady brzmi:„ŚWIĘTY JACEK –WZÓR EWANGELIZACJI” Jak piszą główni organizatorzy: „Święty Jacek Odrowąż, pochodzący z Kamienia Śląskiego, to jedyny święty Polak przedstawiony na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra w Watykanie. Święty Jacek głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”. Pierwszy etap olimpiady, który odbył się w szkole, wyłonił dwóch laureatów: Kamila Papiernika z klasy III D oraz Katarzynę Jędrzejczyk z klasy II C. Uczniowie przeszli do etapu diecezjalnego, który to odbył się dnia 27 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie teologii i nauki katolickiej.

Tekst i fot. ks. M. Podkowiński