Obóz Naukowy w Jastrzębiej Górze

W tegoroczne wakacje 8 uczennic z naszej szkoły wzięło udział w Obozie Naukowym, który miał miejsce w Jastrzębiej Górze, a zorganizowany był przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Obóz odbył się w dniach 6-15 lipca 2017 r.

Tegorocznym tematem był 'Absolut’. Uczestnicy zostali przydzieleni do grup, aby w swoim gronie jak najlepiej przedstawić i zdefiniować dane hasło. Było to niemałe wyzwanie dla młodzieży, ponieważ absolut jest pojęciem bardzo ogólnym, a jednocześnie szczegółowym, dla każdego mógł oznaczać coś innego.

Nasze dziewczęta miały także możliwość brać udział w różnorodnych zajęciach, np. filozofii, matematyki, fizyki, literatury. Przygotowywały też zielniki, swoje selfie, a także malowały koszulki. Zajęcia te znacznie różniły się od zajęć szkolnych, dotykały o wiele szerszych tematów niż te zawarte w podręcznikach oraz uczyły zorganizowanej pracy w grupie.

W trakcie obozu nie zabrakło również wakacyjnych wycieczek. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wycieczce rowerowej na Hel. Trasa była długa, ponieważ do pokonania był prawie cały półwysep. Obozowicze mogli się zabawić w detektywów, ponieważ każdego dnia ukrywany był portfel, do którego znalezienia prowadziło rozwiązanie 3 zagadek logicznych. Na codziennym wieczornym spotkaniu młodzieży i opiekunów nagradzano szczęśliwców, którym udało się odnaleźć poszukiwany portfel. Jako podsumowanie obozu każda z grup zaprezentowała opracowany projekt na temat 'Absolutu’. Prace były bardzo pomysłowe i twórcze, niektóre zawierały w sobie pierwiastek filozofii.

Tegoroczny Obóz Naukowy był doskonałym miejscem, aby poznać wiele intrygujących osób, a także będzie niesamowitym wspomnieniem dla naszych uczennic.

Opiekunem dziewcząt była pani Agnieszka Jarka.