Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie, wspólnie z opiekunami uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 01 marca. Te przedsięwzięcia mają jeden główny cel – pogłębić wiedzę dotyczącą historii Bohaterów Narodowych „Żołnierzy Wyklętych”, walczących o wolność Ojczyzny oraz kształtować postawę patriotyczną młodego pokolenia.

Członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przygotowali gazetkę tematyczną, klasa 3c zapaliła znicze przy pomniku „Synom Ziemi Łowickiej” oraz minutą ciszy i chwilą zadumy oddała hołd i cześć żołnierzom niezłomnym, tym wszystkim, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny.

Młodzież naszej szkoły przystąpiła również do konkursu wiedzy „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” – 19 uczniów oraz konkursu regionalnego dla szkół ponadgimnazjalnych „Gloria victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego” – 14 uczniów. W pierwszym konkursie do finału, który odbędzie się w Łodzi 9 marca, przeszła Klaudia Milczarek z klasy 2e. W drugim konkursie na kolejny etap do Piotrkowa Trybunalskiego pojedzie uczeń klasy 1b Piotr Bury.

Uczniowie klasy 3c – Agata Trębska i Mateusz Tonderski uczestniczyli, w 3. edycji biegu „Tropem Wilczym” poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dystans jaki pokonali  to symboliczne 1963 metry. Nawiązuje on do roku śmierci Józefa Franczaka ps. Lalek, ostatniego poległego w boju partyzanta podziemia antykomunistycznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami młodzieży są: pani Joanna Skoneczna-Sałuda i pan Paweł Salamondra.