Nasza Szkoła jako darczyńca Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka od 2001 r tworzy historię. Łączy biednych i bogatych. Uczy mądrze pomagać. Rozwija  wolontariuszy.
SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

SZLACHETNA PACZKA to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

W tym roku również nasza szkoła: I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego  przystąpiła do tego projektu jako darczyńca. Wybraliśmy rodzinę, której przekazaliśmy dary zgodnie z potrzebami rodziny. Cała społeczność szkolna  bardzo chętnie i   z dużym zaangażowaniem włączyła się w ten szlachetny cel.