Nasza „EUFORIA” sięgnęła… po nagrody!

A wszystko dzięki uczestnictwu w projekcie „Euforia” w ramach programu unijnego Media, którego partnerem była Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

Grupa młodzieży naszej szkoły: Katarzyna Rześna, Wojciech Dębski, Michał Krystecki, Franciszek Kaliński i Sylwester Wójcik uczestniczyli w siedzibie SAN w warsztatach adresowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych razem z pozostałymi zespołami z Łodzi i jej okolic, które wyraziły chęć wzięcia udziału w projekcie. Warsztaty stanowiły przygotowanie do nakręcenia filmu, który miał dotyczyć zmian , jakie zaszły w mieście Łodzi lub województwie łódzkim dzięki wsparciu funduszy europejskich. Nikt nie miał wątpliwości, że należy pokazać w filmie Łowicz. Uczniowie w trakcie realizacji zadania podzielili się rolami; reżysera, operatora, montażysty, aktora itd.

Pod opieką p. Beaty Bończak i p. Grzegorza Habryna (opiekun z Łódzkiej Szkoły Filmowej) młodzież nakręciła na terenie miasta materiał, którego montażu dokonał Wojtek Dębski.

Po doszlifowaniu szczegółów film pokazany został podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach w Grecji DOCS FOR KIDS (październik 2016).

I całkowite (ale radosne) zaskoczenie: film „Nowoczesna Łowiczanka” („Modern Lowicz Girl”) otrzymał wyróżnienie National Winner (Krajowy Zwycięzca) jako „zabawne i świeże spojrzenie na opowieść o pozytywnym myśleniu, z bardzo dobrymi zdjęciami i w świetnej reżyserii” podczas konkursu Student Docs Award.

Potwierdzeniem sukcesu jest również statuetka, którą przekazała Komisja Europejska. Film udostępnia „EUFORIA” pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Pl07Qaz476Y.

Zachęcamy do obejrzenia.