Nasi uczniowie dostrzeżeni w Łodzi!

Już po raz siódmy Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowało w Łodzi Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej „Śpiewać każdy może… i to po niemiecku”.

Również tym razem nie zabrakło naszych zdolnych uczniów, którzy pięknie zaprezentowali się na scenie.

W konkursie, w którym oceniano oryginalność i aranżację utworu, stopień opanowania języka niemieckiego oraz wartość artystyczną występu, dwie nasze piosenki zostały zauważone
przez profesjonalne jury.

II miejsce zajęły przepięknie śpiewające piosenkę „Sommer in Schweden”  Julia Fijałkowska (kl.1a) i Natalia Kubel (kl.1a), którym akompaniowała na skrzypcach Patrycja Jakubiak (kl.1a).

Wyróżnienie otrzymała Bogusława Maciągowska (kl.1c) za wzruszające wykonanie piosenki „Das Leben ist schön”.

Trzeci utwór nie otrzymał wprawdzie nagrody, ale uczniowie Monika Brytkowska (kl.2a), Oliwia Jankowska (kl.2a), Sara Traczyk (kl.2b) i towarzyszący im wokalnie i akompaniujący na kachonie Jan Dałek (kl.2d) wypadli również bardzo ciekawie, śpiewając melodyjną piosenkę „Nummer 1”.

Brawa dla naszych uczniów, którzy są nie tylko muzykalni, ale też potrafią pięknie śpiewać
po niemiecku. Ich opanowanie tekstu i wymowa były bezbłędne!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!