Nasi Absolwenci z wizytą w klasie 2b

Nasi Absolwenci Piotr Kowalski i Dawid Wielemborek, studenci 2-go roku Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, spotkali się w dniu 27 września 2017 r. z uczniami klasy 2b.

W ciekawy sposób, z pasją i poczuciem humoru przedstawili młodzieży najważniejsze aspekty życia studenckiego na politechnice.

Panowie Dawid Wielemborek i Piotr Kowalski zaprezentowali specyfikę studiów mechatronicznych, w tym: jakich przedmiotów uczą się studenci, czym różni się fizyka w szkole od fizyki na politechnice, jak wyglądają zajęcia z matematyki, czym różnią się wykłady od ćwiczeń i laboratoriów. Omówili życie studenta w akademiku, system stypendialny, zalety biblioteki politechnicznej. Zajęli się również tematem czy warto się uczyć i aktywnie uczestniczyć w zajęciach oraz kto odnosi sukcesy na studiach.

Zainteresowanie prelekcją Naszych Gości było tak duże, że w spotkaniu wzięli udział obok klasy 2b również inni zainteresowani uczniowie, rozszerzający fizykę z klas 2a, 3a, 3b. Sala fizyczna była wypełniona, a spotkanie zajęło jeszcze sporą część przerwy.

Na koniec spotkania wychowawca klasy 2b pan Marek Rybicki serdecznie podziękował miłym Gościom za spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie.