Narodowe Święto Niepodległości

W piątek, 11 listopada 2016 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Łowiczu.

W 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież I Liceum, zgodnie z wieloletnią tradycją reprezentowała szkołę w procesji z relikwiami Świętej Wiktorii oraz w czasie mszy świętej za ojczyznę.

W pięknej, zimowej scenerii uroczyście oddano hołd Świętej Wiktorii oraz wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości, przy dźwiękach hymnu narodowego na Starym Rynku została wciągnięta na maszt flaga Rzeczpospolitej Polskiej…

W pocztach sztandarowych: szkolnym i Armii Krajowej reprezentowali I LO uczniowie klas 3c i 3b oraz dziewczęta z klas pierwszych i nauczyciele.