MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

W minioną sobotę 27 kwietnia 2019 roku w naszym mieście odbył się etap rejonowy Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W roku obchodów stulecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża w zawodach wystąpiła tylko jedna pięcioosobowa drużyna – reprezentowana przez uczniów z I LO.  Mimo braku konkurencji, uczestnicy pokonali stacje urazowe i napisali test z wiedzy dotyczącej prawa humanitarnego oraz pierwszej pomocy. Drużyna z zaangażowaniem udzielała pomocy w pozorowanych scenkach – układała poszkodowanych w odpowiednich pozycjach, pomagała przy ataku serca, pobiciu, wypadku komunikacyjnym i epilepsji. Był to super trening przed kolejnym etapem, który odbędzie się 18 maja.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy naszemu absolwentowi Łukaszowi Wójcikowi za zaangażowanie i wsparcie.

Trzymajcie za nas kciuki!
Skład drużyny:
Ola Olejniczak (kapitan) – 3A