Mikołaj też czyta! – czyli zakończenie projektu czytelniczego w klasie 1a.

Klasa 1a zakończyła realizację projektu czytelniczego.

Realizacja projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasie 1a przebiegała dwutorowo: na zajęciach z wychowawcą chętni uczniowie przedstawiali krótko swoje ulubione lektury, po czym czytali fragmenty książek. Okazało się, że utwory literackie, które lubi młodzież naszej klasy są niezwykle zróżnicowane! Czytamy bowiem dla relaksu, odprężenia książki lekkie, ale także poezje oraz książki poważne, czasem wręcz filozoficzne. Usłyszeliśmy m.in. fragmenty: J. C. Daugherty – „Wybrani”, Julian Tuwim – 3 tom wierszy, K.- Becca Fitzpatrick – „Szeptem”, Erin Hunter – „Wojownicy”, Charlie Donlea – „Dziewczyna z Summit Lake”, Natasha Preston – „Uwięzione”, Veronica Roth – „Niezgodna”, J. K. Rowling „Harry Potter i Zakon Feniksa”, Kiera Cass – „Rywalki”.

Okazało się, że niektórzy posiadają świetną dykcję i talenty iście aktorskie!

Druga grupa młodzieży przygotowała plakaty przedstawiające ulubionych autorów większości uczniów oraz ich najważniejsze utwory. Plakaty zostały wyeksponowane tak, aby zachęcać innych do lektury: