Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Recytacja wierszy patriotycznych”

8 listopada 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego było organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Recytacja wierszy patriotycznych”.  Celem konkursu było popularyzowanie poezji patriotycznej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów oraz inspirowanie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łowickiego do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Uczniowie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom recytacji. Wszystkim należą się gratulacje i podziękowania. Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, a nagrodzeni zostali:

I miejsce – Bogusława Maciągowska – kl. 2c

II miejsce – Aleksandra Jurkiewicz – kl. 2d

III miejsce – Natalia Imiołek – kl. 2a

Głównym sponsorem nagród była Drogeria Noel.

Tekst i zdjęcia Agnieszka Jarka