MATURY TRWAJĄ…

Zawsze matury kojarzą się z kwitnącymi kasztanami. Tegoroczny egzamin maturalny odbywa się w nietypowym terminie i dodatkowo zgodnie z wytycznymi COVID-19.

17 czerwca 2020 r.  o godz. 9 rozpoczęła się matura z chemii na poziomie rozszerzonym. Przedmiot ten nie jest obowiązkowy, a jednak cieszy się wielkim powodzeniem wśród abiturientów I LO. Tylko w tym roku szkolnym chemię wybrało 47 śmiałków, którzy solidnie przygotowywali się do egzaminu, gdyż większość z nich marzy o medycynie lub studiowaniu kierunków pokrewnych.

Absolwenci I LO jak do tej pory mogą pochwalić się 100% frekwencją, mamy nadzieję, że taka też będzie zdawalność.

Ostatni egzamin maturalny w naszej szkole odbędzie się 26 czerwca 2020 r. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających.

Tekst i fot. A. Jarka