MATEMATYCZNY SUKCES UCZNIÓW POWIATU ŁOWICKIEGO

1 i 2 czerwca 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Chełmońskiego w Łowiczu odbył się finał XI Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego z udziałem uczniów z powiatów: kartuskiego, tatrzańskiego, świdnickiego i łowickiego. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Łowickiego, a jego koordynatorem była nauczycielka matematyki I LO  pani Agnieszka Osiołkowska, zaś autorkami zestawów konkursowych były nauczycielki I LO pani Małgorzata Kutkowska i pani Anna Kucharek
Przez trzy dni gościliśmy uczniów z partnerskich powiatów w naszym mieście.
Uczestnicy konkursu integrowali się podczas wspólnego wyjazdu do stadniny koni „Karino&quot” w Otolicach, a także mieli możliwość zwiedzenia Muzeum oraz Katedry Łowickiej.
1 czerwca 2023 roku odbył się finał indywidualny XI Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, w którym zwyciężyli:
I miejsce – Kamil Kałużny (powiat świdnicki)
II miejsce – Wojciech Stawicki (powiat łowicki) – uczeń I LO
III miejsce – Wojciech Mróz (powiat świdnicki)
wyróżnienie – Szymon Moskwa (powiat tatrzański)
wyróżnienie – Włodkowski Robert (powiat świdnicki)
2 czerwca 2023 roku o zwycięstwo w konkursie walczyły czteroosobowe
drużyny. W tych matematycznych rozgrywkach zwyciężyli:
I miejsce – drużyna powiatu świdnickiego
II miejsce – drużyna powiatu łowickiego
III miejsce – drużyna powiatu kartuskiego
Drużyna powiatu łowickiego wystąpiła w składzie (są to zwycięzcy etapu powiatowego): Wojciech Stawicki, Szymon Jabłoński, Mateusz Kotlarski – uczniowie kl. 3b I LO oraz Julia Janicka uczennica kl. 3 II LO.

Nagrody i dyplomy podczas podsumowania konkursu wręczył Wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk oraz Dyrektor I LO J. Chełmońskiego w Łowiczu Dorota Dziekanowska – Słoma.
Powiat łowicki ufundował wspaniałe nagrody dla zwycięzców Konkursu.
Nagrodą za I miejsce był laptop, za II miejsce dron, za III miejsce telefon, za wyróżnienie – smartwatch. Nagrodami w potyczkach drużynowych były: głośniki bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe oraz kalkulatory naukowe.
Nauczycielom matematyki, którzy pracowali w komisji konkursowej zostały wręczone podziękowania.
Nauczycielem przygotowującym uczniów I LO do konkursu jest pani Agnieszka Osiołkowska, która jest niezmiernie dumna ze swoich podopiecznych.
Gratulujemy wszystkim uczniom, a w szczególności chłopcom z klasy 3b I LO i uczennicy z II LO. Życzymy dalszych sukcesów na tej matematycznej drodze!!!